Kroky k sobě přes "zelenáčky"

24.03.2019

Zelené potraviny ("ZP") (chlorellu "CH" a ječmen "J") jím od 12/2016, tj. už více než dva roky. Dostala jsem se k nim přes Motýlí masáž, na kterou jsem v tu dobu chodila k Vlaďce Břachové. Jsem Vlaďce vděčná, že mi o nich pověděla, protože "zelenáčky" mi začaly postupně řešit věci, na které jsem si za svůj život zvykla a myslela jsem si, že jsou "normální". Co bylo důvodem, k zařazení ZP do života? Vnitřní impulz, prostě mi to lákalo, zajímalo... Byla jsem půl roku po vážné autonehodě, která změnila můj pohled na svět a já byla otevřená všemu novému - informacím, postojům, názorům. Nic z toho jsem nehodnotila. Sama jsem věci zkoušela a filtrovala přes sebe, co je mi vlastní a co ne. Neměla jsem očekávání, nechala jsem tomu volný průběh. Něco uvnitř mi říkalo, že ZP jsou to pravé.

V květnu (5 měsíců se ZP) jsem si začala uvědomovat, že vůbec nepčíkám. Měla jsem totiž celoživotní alergii na pyly, prach a roztoče. Nikdy jsem si pořádně neužila léto. Po každém pobytu venku jsem spotřebovala tunu kapesníčků, měla opuchlé oči, rozervaný nos...nic příjemného. Prášky zabraly jen někdy. No a léto 2017 bylo první léto, které jsem ustála s jedním balíčkem papírových kapesníků :D Obrovské zkvalitnění života - trvá i v 3/2019.

Také jsem začala být méně nemocná. Před ZP jsem zůstávala doma s chřipkou měsíc, klidně i na dvou antibiotikách! Několikrát za rok, klidně i v létě. Moje imunita byla dost chabá. Se zelenáčky je to úplně jiná pohádka. Když cítím, že na mě něco leze, zvýším dávky: 80 - 120 CH a 3-5 velkých lžic J. První rok chřipka trvala týden, druhý rok mi stačí odpočinout si 2 dny a jsem zase v pořádku. Antibiotika jsem měla naposledy v 8/2017.

Už nepoužívám opalovací krémy, ale jen oleje a přesto se nespálím a neloupe se mi obličej jako kdysi. Po operaci jsem se hojila mnohem lépe a rychleji než ostatní a bez zánětů. Změnily se mi chutě. Už nepotřebuji ládovat brambůrky a tyčinky, už nemusím sníst 300 g Milku na dva zátahy. Sladké mám ráda pořád, ale už ho nepotřebuji. Mám pevnější nehty, vlasy a zdravější pleť. Přestaly mi krvácet dásně. Na alkoholovou "opičku" také vyzkoušeno (CH po hrstech). I svému pejskovi dávám od mala ZP. CH Kessie vysloveně miluje a také jí dost pomohla při očkování.

Samozřejmě jsem si zažila i očistně reakce. Ale to k tomu prostě patří. Bylo pro mě důležité uvědomit si, že i když jím ZP můžu občas zažít nemoc, ale úplně s jiným průběhem.

Když to shrnu, zlepšila se mi imunita, začala jsem více vnímat svoje tělo a poslouchat jeho potřeby. UDĚLALA JSEM VELKÝ KROK K SOBĚ :)

Ing. et Mgr. Monika Jeslínková